עמוד ראשי
  מפה צור קשר מאמרים שאלות נפוצות עדויות הדמיה תרמוגרפית כירופרקטיקה טיפול אבחון השיטה משולש הבריאות
  כירופרקטיקה


פתח בחלון חדש  כתבתי מתוך מגזין לאשה
פתח בחלון חדש  בדיקת ה-S.E.M.G להערכת פעילות שרירי הגב ועמוד השדרה
פתח בחלון חדש  השימוש בתרמוגרפיה ממוחשבת כמדד בריאותי בטיפול כירופרקטי

כירופרקטיקה - מבוא:
הכירופרקטיקה הינה מקצוע ותחום רפואי המתמחה באבחון וטיפול בבעיות עמוד השדרה ועוסק ספציפית בקשר בין מבנה עמוד השדרה ותפקוד מערכת העצבים.
היא מסייעת לשמור על תפקודן התקין של עמוד השדרה ומע' העצבים ובכך גם על בריאות הגוף כולו.
הכירופרקטיקה מטפלת בכאבי הגב ועמוד השדרה, וגם בבעיות הנוצרות באברים מרוחקים יותר, כתוצאה מליקויים עצביים הנגרמים ע"י שינויים ביו-מכאניים במבנה עמוד השדרה.
הטיפול הינו ידני וע"י מיכשור לעיתים, ללא תרופות או ניתוחים, ממוקד, מדויק ובטוח ביותר.
הטיפול הכירופרקטי מחדש את תנועת המפרקים, ומשפר את תפקודם ובכך מקל את הלחץ על האיזורים הרגישים לכאב, ומונע ניוון והידרדרות הבריאות הכללית.
הכירופרקטיקה אינה מתמקדת בסימפטומים בלבד (כאבים), אלא באיתור וטיפול במקור הבעיה.

לימודי הדוקטורט בכירופרקטיקה מקבילים ללימודי הרפואה ונמשכים כ-7 שנים וכוללים בין השאר לימודי מדעים, אורטופדיה, נוירולוגיה, פיזיותרפיה, רנטגן, תזונה, אבחון רפואי וטכניקות טיפול ואנליזה שונות שרובן יחודיות לכירופרקטיקה.


מה כולל הטיפול הכירופרקטי ?
הטיפול מתחיל בתשאול ההיסטוריה הרפואית, ובבדיקות שונות לאבחון הבעיה.
לעיתים נדרשים צילומי רנטגן, CT, MRI, בדיקות דם, שתן וכד'.
הטיפול הכירופרקטי מתמקד בתאום בין חולייתי (ADJUSTMENT). הכירופרקטור בודק את תנועת המפרקים, חופשיות שורשי העצבים ומתיחות עמוד השדרה. עם איתור חוסר תנועה מספק, אסימטריה ולחץ הוא מחזיר למפרק את טווח התנועה הרצוי ע"י תנועה מהירה ומיומנת (ADJUSTMEMT). טכניקה זו היא יחודית לכירופרקטור שמתמחה בה במשך 4 שנים.


במה כירופרקטיקה יכולה לעזור ?
הבעיות העיקריות שבגללן פונים לכירופרקטור הן בד"כ בעיות שלד, שרירים ועצבים כאשר הנפוצות ביותר הן כאבי גב, צוואר, גפיים, בלט או פריצות דיסק, הקרנות כאב לגפיים, חוסר תחושה או נימול בגפיים, פגיעות ספורט, פגיעות מתאונות דרכים, עקמת ויציבה לקויה, כאבי פרקים וכאבי ראש ומיגרנות על רקע צווארי.
מלבד אלו, הכירופרקטיקה עוזרת גם במקרים של דלקות אוזניים אצל תינוקות וילדים, אסטמה, לחץ דם גבוה, כאבי מחזור, כאבים במהלך הריון בעיות בשתן ועוד...

הטיפול הכירופרקטי מיועד לכל קשת הגילאים, מתינוקות ועד קשישים, כולל נשים בהריון.

מנגנון הפעולה:
הגוף כולו נשלט ומתואם ע"י מערכת העצבים. במקרים מסויימים נוצר לחץ ישיר על העצבים (כמו פריצת דיסק למשל) או לחץ עקיף (כמו דלקת מקומית) עקב חוסר תנועה מספקת ונכונה של מפרקי החוליות.
גורמים אלו משפיעים על תפקודה התקין של מערכת העצבים וכתוצאה מכך על תפקוד הגוף כולו.
מצב זה המכונה סבלוקסצית החוליות, הוא מכלול של שינויים מבניים ותפקודיים במפרק, בין שתי חוליות, אשר מפרים את האיזון במערכת העצבים וכתוצאה מכך יכולים להשפיע על תפקוד מערכות הגוף, איבריו ועל הבריאות הכללית.
ע"י החזרת התנועה הנכונה למפרקים, כיוונון המתיחות המיטבי של חוט השדרה ושורשי העצבים והרפיית השרירים משחרר הכירופרקטור לחץ מהעצבים, מפחית את הכאבים, מאפשר פעילות אופטימלית של מערכת העצבים ומקנה לגוף את היכולת להחלים טוב ומהר יותר.

מה משיג הטיפול הכירופרקטי ?
הפחתת עד ביטול הכאב וחזרה למצב לא סימפטומטי , שיפור בתנועה ובתפקוד חוליות עמוד השדרה, שיפור בתפקוד מערכת העצבים, הרפיית שרירים תפוסים ואיזון המערכת השרירית, שיפור היציבה ובריאות כללית טובה ונכונה יותר. לספורטאים- שיפור הביצועים והפחתת המועדות לפציעות.