עמוד ראשי
  מפה צור קשר מאמרים שאלות נפוצות עדויות הדמיה תרמוגרפית כירופרקטיקה טיפול אבחון השיטה משולש הבריאות
  אבחון
פתח בחלון חדש  כתבתי מעתון מעריב אודות הקניסיולוגיה
פתח בחלון חדש  כתבתי ממגזין עולם האשה אודות הקניסיולוגיה
פתח בחלון חדש  שיטת הטיפול באלרגיות NAET
פתח בחלון חדש  שיטת האבחון והטיפול במתכות כבדות

כיצד אני מעריך את הגורמים לבעיית הבריאות שלך?

אני משתמש בשיטות דיאגנוזה מתחומי הכירופרקטיקה והרפואה, אך בעיקר בשיטות הערכה קיניסיולוגיות להערכת המצב התפקודי/בריאותי.

גופנו הוא מעין תחנת כח חשמלית. הוא מייצר חשמל, מעבירו, משדרו ומשתמש בו.
כל תא משתמש בזרם חשמלי לצורך תפקודיו הבסיסיים. מערכת העצבים שלנו מעבירה מטענים חשמליים מהגוף למוח ומהמוח לגוף.
תקשורת זו מתבצעת באופן רציף לצורך העברת פקודות וחיוויים בין המוח לגוף.
זרמי חשמל פנימיים אלו יוצרים שדה אלקטרו-מגנטי ביו-אנרגטי מזערי העוטף את הגוף.
מעטפת זו היא חתימתנו הביו-אנרגטית. מעטפת זו היא ספציפית ומכילה בתוכה מידע אנרגטי על תפקודי הגוף ומצב בריאותו. מידע זה מכיל את מצבנו בשלושת הממדים המשפיעים על בריאותנו - הפיזי הכימי והרגשי.

ממדע הפיזיקה אנו יודעים שכל זרם חשמלי מייצר שדה אלקטרו-מגנטי סביב אותו זרם.
גופנו עובד עפ"י אותו עקרון פיזיקלי, אך כוח השדה החשמלי הנוצר מורכב ממטענים חשמליים זעירים ולכן שדה זה נקרא שדה ביו-אנרגטי/ביו-תהודה מזערי.

דרך שיטות שונות בקיניסיולוגיה היישומית, אני עושה שימוש בבדיקות שריר מבוקרות בתגובה להפעלת רפלקס אנרגטי על שטח פני הגוף המייצג אזורים לאורך עמוד השדרה ומע' העצבים, איברים, מערכות ומסלולי אנרגיה המזינים את הגוף והנפש.
בעזרת בדיקות אלו, אני יכול להעריך את תפקודי הגוף והנפש. הערכה זו מנצלת את השתקפות תפקודי הגוף בשדה החשמלי שלו ומהווה חלון הסתכלות אנרגטי בניגוד ו/או בהשלמה לחלון ההסתכלות הכימי ו/או המיבני שאנו מכירים מתחומי הרפואה השונים.

בבדיקת השריר הקניסיולוגית כאשר שריר זרועו של הנבדק ננעל מיידית/אוטומטית ללא הפעלת כוח מצד הנבדק, בזמן הפעלת לחץ מבוקר ע"י הבודק בזוית כוח מסוימת ובתגובה לבדיקת "רפלקס-איבר" על פני הגוף, המייצג איבר מסוים, תוצאת המצב הבריאותי של אותו איבר מאוזנת.
לעומת זאת, כאשר שריר זרועו של הנבדק אינו נועל אל מול אותו לחץ מבוקר של הבודק בתגובה לבדיקת "רפלקס-איבר" מסוים על פני הגוף, תוצאת המצב הבריאותי של איבר זה אינה מאוזנת ואיבר זה כושל.

במקרה זה של כשל, נבדקות האפשרויות להחזרת האיזון לאותו "רפלקס-איבר" חלש. ברמה הפיזית/מבנית ע"י תיאום בין חולייתי ואופטימיזציה של מע' העצבים, ברמה החומרית/כימית ע"י חומרים הומיאופטיים, תוספי תזונה, ניטרולי אלרגיות וניקוי ממזהמים ורעלנים וברמה הרגשית איזון התפר הדק בין הנפש לגוף ע"י ניטרול דפוסי סטרס ממערכות הגוף והנפש. לאחר איזון המרכיבים הדרושים לחיזוק "רפלקס-האיבר" החלש, שוב נבדק השריר לנוכח אותו "רפלקס-איבר" והתוצאה מתקבלת באופן מיידי.