עמוד ראשי
  מפה צור קשר מאמרים שאלות נפוצות עדויות הדמיה תרמוגרפית כירופרקטיקה טיפול אבחון השיטה משולש הבריאות
  השיטה


הבסיס המדעי
הגוף הוא מוליך ובעל מטען חשמלי וככזה מייצר שדה אלקטרומגנטי סביבו. לכל חומר ביקום יש מטען חשמלי ומייצר שדה אלקטרומגנטי משלו. אלו התכונות הפיזיקליות של החומר. כאשר השדה החשמלי של הגוף נמצא בקירבה לשדה החשמלי של חומר מסוים, מתרחשת תגובה המפוענחת ע"י מערכת העצבים בגוף.
על סמך תכונות פיזיקליות אלו מבוססת בדיקתי.
כל יצור חי מייצר אנרגיה המכילה בתוכה מידע ביולוגי הנע במסלולים קבועים דרך הגוף.
מסת התאים בגוף מייצרת מידע אנרגטי על תפקוד הגוף בצורת תהודה או הדהוד.
לכן קיים קשר ישיר בין יכולת התפקוד של אברי הגוף והאנרגיה הנוצרת על ידו.

תיאום או כוונון רצוף של אברי הגוף, מע' העצבים ומסלולי האנרגיה שומר על ההרמוניה בתפקוד הגוף כולו.
נראה כי אנרגיית התהודה מופצת דרך כל שטח פני הגוף, כך שלתהודה מאיבר מסוים יש השפעה רבה על תפקוד איברים ומערכות אחרות.
לבעיה תפקודית באיבר מסוים השפעה על תפקוד הגוף כולו:
לדוגמה, כאשר כנר אחד מתוך תזמורת גדולה חורג ממקצב התזמורת, כל אגף הכינורות מזייף. אם כל הכנרים באגף הכינורות בתזמורת יצטרפו בנגינתם לכנר החריג, אגף הכינורות ישמע בטון אחד אך לא בקצב אחיד עם שאר התזמורת. דבר זה יגרום להפרעת קצב באגפי התזמורת האחרים.
מקרה כזה לא קורה בדר"כ בתזמורת משום שכל הנגנים יודעים כי הם נדרשים לנגן בהרמוניה וכל הזמן להתאים עצמם אחד לשני.

מחלה מתעוררת עקב הפרת ההרמוניה,
תחילתה של הפרעה בחילוף החומרים, בשינוי מבני ו/או נפשי מסמנת את התחלת תהליך המחלה. תפקוד לקוי של איבר מסוים משפיע על הגוף כולו. דבר זה נכון במיוחד לגבי מחלות כרוניות כמו דלקות פרקים, בעיות עיכול , סרטן, מחלות אוטו אימוניות וכו'.
הרפואה מתייחסת לקשר הבסיסי שבין מבנה-תפקוד וסימפטומים אך מזניחה באופן מוחלט את המכאניזם האנרגטי המורכב המשפיע על הגוף בשלמותו ולכן תוצאותיה במקרי מחלות כרוניות מסתפקות בבקרה סימפטומטית בלבד בדר"כ.

ניתן לאבחן ולטפל ביעילות בהרבה מחלות ע"י אנליזה המתייחסת לגוף בשלמותו ולא לחלוקת איבריו.
שיטת ההתמחות שלי בטיפול בטוחה, לא חודרנית וטבעית לאבחון וטיפול במקור הבעיה על שלושת מרכיביה: המבני, החומרי והרגשי.
חסר או כשל תפקודי בכל אחד משלושת התחומים למשך זמן ארוך גורם לבעיות בריאות שונות ההולכות ומחמירות עם הזמן. בשיטה זו אנו לא קובעים אבחנה למחלה זו או אחרת אלא מאתרים את מקור הכשל התפקודי של הגוף, שהוא הגורם הבסיסי לבעיות והסימפטומים של הנבדק.
במקרים רבים ברפואה המודרנית הסימפטומים מטופלים בזמן שהבעיה התפקודית המקורית ממשיכה להתפתח.
לדוגמא: ברפואה, כאבי ראש מטופלים ע"י אספירין, שיעול מטופל בסירופ נגד שיעול, צרבות מטופלות ע"י סותרי חומצה. אם הסימפטומים הללו ממשיכים, בדיקות יקרות נעשות ותרופות חזקות יותר נרשמות אך השאלה בעינה נשארת, מהו הגורם הבסיסי לכאבי הראש, לשיעול או לצרבת?
בשיטה בה אני בודק ומטפל התהליך שונה, שורש בעיית הבריאות והדרך לתקן אותה מתגלים בצורה היעילה ביותר עפ"י "הדרישה" הבאה מגוף הנבדק עצמו.

בגופנו יש מאות קילומטרים של עצבים המעבירים אנרגיה חשמלית ומקשרים כל איבר, בלוטה שריר ורקמה. קיימים 75 "רפלקסים" אנרגטיים על פני הגוף המייצגים איברים שונים, בלוטות הורמונאליות , שרירים, עצמות ומפרקים.
נראה כי כאשר קיים כשל תפקודי בגוף / תהליך מחלה, קיימת הפרעה בזרימת האנרגיה העצבית ל"רפלקסים" אלו. כאשר נבדק ה"רפלקס" הוא מגיב בדומה לממסר פחת (פקק ראשי) בארון חשמל ביתי הקופץ בתגובה לעומס יתר.

בבדיקת ה"רפלקס", הרופא משתמש בכוח התנגדות ידו של הנבדק להפעלת לחץ מבוקר כ"חיישן" לבדיקת "המעגל החשמלי". כאשר הרופא במגע עם רפלקס בריא, שריר ידו של הנבדק יישאר חזק בתגובה ללחץ המופעל עליו. במקרה זה האנרגיה העצבית זורמת בחופשיות. הרופא לא יוכל לדחוף את ידו של הנבדק ללא הפעלת כוח רב.
בניגוד לכך, אם שריר היד נמצא חלש פתאום, והרופא יכול לדחוף את ידו של הנבדק בקלות, שבירת מעגל חשמלי מאותרת. במקרה זה קיימת הפרעה בזרימת האנרגיה העצבית. הרופא ידע לאבחן אם הבעיה מבנית, פיזית, תזונתית/כימית, סביבתית ו/או רגשית .
כאשר מתגלים החסרים, ניתנת לגוף תמיכה בכדי לעורר ולעודד את יכולתו העצמית להחלים. בבעיה ביומכאנית/מבנית יינתן טיפול ע"י "התאמה מפרקית", איזון מערכת העצבים ע"י שחרור לחץ עצבי וכיוונון מתיחות רקמת חוט השדרה, בבעיה חומרית/כימית יינתן טיפול ע"י תרכובות הומיאופטיות וחומרי תזונה ייעודיים ובבעיה רגשית יינתן טיפול לניטרול הקיבוע הרגשי. קביעת הטיפול נגזרת מהאבחון האישי בכדי לאפשר לגוף להתרפא בצורה היעילה ביותר.
 • חסר פיזי חוסם את זרימת האנרגיה העצבית לאיברים, שרירים, בלוטות הורמונאליות ורקמות. חסר זה גורם להפרעה עצבית הגורמת לתחילתה של הפרעה תפקודית.
 • חסר חומרי נגרם ע"י גורמים סביבתיים כמו אלרגנים, כמקלים, טפילים, וירוסים, פטריות ובקטריות התוקפים את הגוף וגורמים למחלות בזמן שמנגנוני ההגנה של הגוף חלשים. בעזרת חומרי תזונה ייחודיים אני מחזק ותומך באזור הכושל ובמנגנוני ההגנה של הגוף.
 • חסר תזונתי מעמיד את הגוף במצב של לחץ תמידי ואי יכולת לבנות רקמות או להתמודד עם שינויים.
 • קונפליקטים רגשיים/נפשיים/מנטאליים שבמודע או שלא במודע מהווים לפעמים את מקור הבעיה הפיזית, את הגורמים להפעלתה או את המכשול לפתרונה.
רוב בעיות הבריאות הכרוניות שותפות לבעיה שורשית אחת והיא תפקודו הלקוי של הגוף כתוצאה מאי יכולתו להתמודד עם סביבתו על בסיס חסרים אלו, מתחים וקשיים רגשיים.
בעזרת שיטתי, מידה רבה של דיוק אפשרית בגילוי והערכה של חסרים וקשיי התמודדות תזונתיים, ריגשיים, ופיזיים המשפיעים על תפקודם של אברי הגוף, גם אם הם ברמה תת-קלינית, כלומר כאשר הבעיה קטנה עדיין ולא מורגשת וכאשר הבדיקות המקובלות ברפואה אינן מסוגלות לאתרה בשלב זה. זו השיטה הבלתי חודרנית והממוקדת ביותר לקביעת צרכיו המבניים, התזונתיים והנפשיים של המטופל לשם פתרון הבעיה .
כלול בזאת הוא האבחון והטיפול האפקטיבי והלא חודרני באלרגיות או רגישויות (למזון ו/או לסביבה) הגורמות להפרעה ביוכימית, ולכשל תפקודי.

המטופל מהווה חלק פעיל בבדיקה, וצופה בעצמו בזמן הבדיקה בשורש בעיותיו וביכולת לפותרן או להפחיתן בצורה המיטבית ביותר ע"י התמיכה התזונתית, המבנית ו/או הנפשית הניתנת.

שיטתי בעלת אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול בבעיות קשות במיוחד משום שאני מתייחס לכל האספקטים המחזקים את יכולת ההבראה העצמית של הגוף ביחד: מבנה, תזונה, השפעות סביבתיות ונפש. מטרתי היא לתקן את מקור הבעיות ולא לרדוף אחר הסימפטומים ובכך להשיג תוצאות ארוכות טווח ומרחיקות לכת.

גופך הוא יצירה מורכבת ומופלאה. כמו מכונה, כל חלקי הגוף (איברים, בלוטות, שרירים ורקמות) והנפש חייבים לתפקד באופן תקין כל הזמן. המערכת החשמלית (מע' העצבים) חייבת להעביר אנרגיה בקלות לכל האזורים. אסור שיהיו קצרים בתקשורת והגוף כולו צריך לתפקד בהרמוניה . לבסוף, גופך חייב להיות "מתודלק" בתזונה מתאימה כדי לשמור על תפקודו התקין, חי ובריא.

לבסוף, לצורך הצלחת הטיפול נדרשים שיתוף פעולה מלא ורציני מצדך, פתיחות מחשבתית, ביצוע הנחיות הטיפול ורצון אמיתי להחלים. רק ע"י שילוב גורמים אלו נוכל למצות את פוטנציאל ההחלמה שלך.

מהי מידת התאמתי לטיפול ?
 • האם אני רוצה לשמור על תפקודי התקין בכל עת?
 • האם יש לי בעיית בריאות שלא נפתרה ע"י טיפולים רפואיים?
 • האם יתכן כי יש לי חסרים או ליקויים תזונתיים, מבניים ו/או רגשיים היכולים להשפיע על מצבי הבריאותי?
 • האם אני מעוניין למנוע התדרדרות מבעית בריאות קלה לבעיית בריאות מלאה?
 • האם בעיותיי הפיזיות יכולות להיות מושפעות ממחסומים/ליקויים נפשיים/רגשיים?
 • האם אהיה פתוח לשיטת האבחון המיוחדת והחדשנית ולשיתוף פעולה רציני מצדי ?
 • האם אני באמת רוצה לעשות הכל למען תפקודי התקין?